5 Soruda Kaş’ta Tüplü Dalış (Scuba Diving)

2018 yılı tüplü dalış (scuba diving) sezonu nihayet açıldı. Havaların ısınmasıyla birlikte Kaş Tüplü Dalış Noktaları tekrar dalgıçların yoğun ilgisiyle karşı karşıya.

Kaş’ın tüplü dalış (scuba diving) açısından ne kadar özel ve güzel olduğunu bilen zaten biliyor. İşte bu yüzden bu yazıyı Kaş’ta tüplü dalışı merak edenler ve bilmeyenler için kaleme alıyorum.

Tatil planlarınıza Kaş’ı dahil ettiyseniz, bu küçük tatil beldesinde sizi bekleyen bir sürü aktivite var. Ben bunlardan en popüler olanından tüplü dalıştan (scuba diving) bahsedeceğim.

Kaş’a geldiğinizde tüplü dalış ile tanışmanız bir deneme dalışı ile oluyor.Daha önce deneme dalışı hakkında bir yazı paylaşmıştım isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Deneme dalışınızın ardından kafanızda bir takım sorular oluşacaktır ki bu sorular genelde bana sorulur. Haydi bu soruları teker teker cevaplayalım.

Deneme dalışı sonrasında genelde sorulan ilk soru şudur !

Dalış brövesi almak için nasıl bir eğitim programına katılmalıyım ? Dalış eğitimi kaç gün sürer ?

Tüplü dalışı öğrenmek son derece kolaydır. Kendinize ayırabileceğiniz üç günlük bir zaman dilimi içinde siz de bir dalgıç olabilir, tüplü dalış etkinliklerine katılabilirsiniz. Üç günde yapacağınız altı dalışın ardından kendi maceranızı yaratabilirsiniz.

Kaş’ta tüplü

 dalış eğitimi fiyatları ne kadardır ?

Kaş’ta tüplü dalışı öğrenmek, şehirdeki bir dalış merkezinden yada dalış eğitmeninden öğrenmekten çok daha ekonomiktir. Bu rakam 2018 yılı için 1500 TL civarındadır ve bu rakama her şey dahildir. Her şey kısmını biraz daha açarsak tüplü dalış kursunda kullanacağınız bütün ekipmanlar, dijital kitabınız, teorik eğitim bedeli, minimum altı dalış, sigorta bedeli ve dijital dalış bröveniz ödeyeceğiniz ücrete dahildir.

 

Kaş’ta dalış eğitimini nereden alabilirim ?

Kaş bünyesinde birçok dalış merkezini ve dalış profesyonelini barındırır ki bu profesyonellerden bir tanesi de benim. İsterseniz öz geçmişime bir göz atın 😉

 

 

Kaş’ta sizi su altında neler bekliyor?

Tüplü dalışı öğrendiniz ve bağımsız bir dalgıç olarak dalışlara katılma hakkını elde ettiniz. Akdeniz’in en güzel mavisi size çok şey sunacak !! Deniz kaplumbağaları, orfozlar, aslan balıkları ve batıklar (tank batığı, uçak batığı ve pamuk batığı) .

Yukarıda bahsettiğim deniz canlılarının fotoğraflarını www.kasbaliklari.com dan da takip edebilirsiniz. Web sitemdeki fotoğraflar size biraz olsun ipucu verecektir. İsterseniz bir göz atın. 

Kaş’ta tüplü dalış yapabileceğiniz dalış noktaları nereleridir ?

Dalış eğitimini tamamlamış biri için Kaş bir çok alternatif dalış noktasını barındırıyor. Otuza yakın dalış noktası ile her gün farklı bir dalış noktasında dalış deneyiminizi arttırma şansına sahipsiniz. Kaş dalış noktaları içinde en popüler olanlarını Kanyon, Camel reef, Uçak batığı, Tünel ve Besmi adası olarak sayabiliriz.

Bu yazımda sizlere 5 Soruda Kaş’ta Tüplü Dalış (Scuba Diving) hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Eğer tüplü dalışı ilk defa deneyecek yada   daha önce Kaş dalış noktalarında hiç dalmamış bir dalgıç iseniz buradaki iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Her dalışınız size ilham vermeli.

 

 

 

No Comments

Post a Comment