Dalış Liderliği

Merhaba, yaklaşık yirmi yıllık (17 sene) profesyonel dalış eğitmeniyim ve insanlara tüplü dalış yapmayı öğretiyorum. Tüplü dalışı öğrettiğim insanlarla dalmak ise benim için ayrıca bir keyif. Son yedi yıldır Türkiye’nin en iyi dalış noktalarını barındıran Kaş’ta yaşıyorum. Dalış yapmak için Kaş’a gelen dalgıçlara su altında dalış liderliği ve rehberlikte yapmaktayım.

Kaş tüplü dalış yapanlar için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir bölge. Öyle ki en uzak olanı kırk dakikalık bir mesafede olmak üzere on sekiz dalış noktasını barındırıyor. Bu dalış noktalarının her birinin kendine göre farklı özellikleri var. Bendeniz Gencer Özdemir yedi yıldır Kaş’ta yaşayan ve dalan bir dalış eğitmeni olarak bölgeye ve diğer detaylara oldukça hakimim.

Tüplü dalışın özel bir etkinlik olduğuna inanıyorum.

Su altında kalabalık bir grupla dalarken ziyaret ettiğiniz dalış noktasının saklı güzelliklerini fark edemezsiniz. Net olarak belirteyim dalış esnasında göreceğiniz yegâne şey aslında önden giden diğer dalgıçların paletleri ve diğer aleni objeler. Örnek vermek gerekirse yani batırılan tanka dalıyorsanız eğer, tank gördüm diye kendinizi kandırmış olursunuz. O noktadaki detaylar daha başka, bir gün beraber dalış planlar isek size de gösteririm. 😉

Kaş’ a gelip dalış planlıyorsanız eğer, size ve dalış eşinize özel bir dalış eğitmeninin liderliğinde daldığınızı düşünün. Kalabalıktan ayrılın ve yüksek güvenlik standartlarının, dalış noktasındaki canlıların ve manzaranın tadını çıkartın. Su altında butik dalış hizmeti almanın keyfine varın.

Bak iletişim bilgilerim burada!

Su altında fotoğraf mı çekiyorsun ? O zaman okumaya devam et! Çünkü yazının bundan sonraki kısmı senin dalış keyfin ve çekeceğin su altı fotoğrafları için kaleme alındı!

 

Su altında fotoğraf çeken bir dalış profesyoneli olarak bunun ne kadar büyük bir keyif olduğunu çok iyi biliyorum. Su altında fotoğraf çeken dostum, ben seni anlıyorum ve senin ne istediğini biliyorum! Çünkü aynı lisanı konuşuyoruz.

Kaş sualtı fotoğrafçıları için ister makroda, ister geniş açıda fotoğraflaması keyifli anlar sunuyor. Orfozlar, ıskarmoz balıkları, aslan balıkları ya da batıklar. Sualtında fotoğraf çeken bir dalış eğitmeni olarak sana tüm bunlara ulaşma şansını sunuyorum.

Dalış yaptığın grupta 5 dalgıç daha varken, sualtında bulduğun objeyi ya da bir batığı ne kadar iyi fotoğraflıya bilirsin ki?

 

Sen bana çekmek istediğin fotoğrafı anlat, bende sana profesyonel deneyimimle eşlik edeyim. Sen fotoğrafa odaklan, bende sana! Sualtında fotoğraf çekmek için yapacağın dalışı birebir planlayalım, çektiğin karelerin farkını sen zaten göreceksin.

Özetlersek, Kaş’a gelip dalış yapmayı planlayan bir dalgıç ya da sualtı fotoğrafçısı olarak sualtında butik hizmet almak isterseniz bana buradaki iletişim bilgileri ile ulaşabilirsiniz.