Yeni projem Kaş Sualtı Yaşam Rehberi

Merhaba, uzun bir  zamandan beri kafamda tasarladığım bir proje olan ” Kaş Sualtı Yaşam Rehberi ” için eyleme geçtim ve yeni bir web sitesi ile karşınızdayım. www.kasbaliklari.com yayında.

Uzun zamandır Kaş’ta yaşıyor ve Kaş dalış noktalarında dalış yapıyorum. Planladığım ve gerçekleştirdiğim dalışlar sırasında çektiğim sualtı fotoğraflarından oluşan harika bir arşivim var. Bu arşivdeki mevcut sualtı fotoğrafları ve yeni sezonda çekeceğim fotoğraflarla oluşacak muhteşem bir fotoğraf dizisi ile  Kaş Sualtı Yaşam Rehberi oluşacak.

Oluşturmayı düşündüğüm Kaş Sualtı Yaşam Rehberinde sadece benim çektiğim fotoğraflar olmayacak! Birlikte daldığım ve sualtında fotoğraf çeken konuklarımın çekmiş olduğu sualtı fotoğraflarını da yine www.kasbaliklari.com da yayınlayacağım. Bu arada hemen benimle birlikte dalan ve fotoğraflarını paylaşmama izin veren Sayın Esin Özlem Keskin ve Sayın Tuğba Güney’e de buradan teşekkürlerimi sunmak isterim.

Peki bu web sitesinden nasıl faydalanacaksınız. Bu yazıyı okuduğunuza göre ya dalgıçsınız yada tüplü dalışı en az bir kere denemiş birisiniz. Hepimiz sulatında bir şeyler görmek için dalıyoruz. Eğer şanslı günümüzü yaşıyorsak dalış kelimelerle ifade edilemeyecek kadar güzel geçiyor. Aksi durumda ise  sadece ıslanıyoruz. (Bu da benim için keyifli 🙂 )

Ama zaman için de yayınlayacağım fotoğrafların akışı bize hangi tarihte ve hangi noktada, hangi canlıyı görebilme ihtimalimizin yüksek olduğunu söyleyecek. 😉

Kaş Balıkları sadece fotoğraf sergileyeceğimiz bir site olmayacak! Fotoğrafladığımız deniz yaşamı hakkında yazacağım makaleler ile Kaş Sualtı Yaşam Rehberi ilgili herkesin bilgi dağarcığının artmasına katkıda bulunacak.

Hatta ilk makalem hazır okumak için isterseniz burayı yada fotoğrafı tıklarsanız Orfozlar hakkında kaleme aldığım yazıya ulaşabilirsiniz.  ⇓

Evet sayın okuyucu güzel bir fikirle yola koyuldum ve ilk adımı attım. Zaman içinde çok güzel kareleri ve kıymetli bilgileri barındıracak olan www.kasbaliklari.com yayında umarım beğenirsiniz.

Gencer Özdemir. Kasım 2017

2 Comments

 • Murat DEMİRAĞ

  17 Aralık 2017 at 23:09 Cevapla

  Gencer selam,

  Projen için tebrik ederim.

  Ancak hangi balığı, nerede ve ne zaman görebilme ihtimalimizin olduğunu bilmek sadece biz iyi niyetli dalgıçların değil, amacı sırf biraz daha para kazanabilmek için sualtında katliam yapabilecek kadar cahil ve bencil zatların da işine yarayabilir.

  Bu konuda belki bir değişiklik yapmak istersin dedim.

  Kalemine sağlık.

  • Gencer ÖZDEMİR

   18 Aralık 2017 at 20:07 Cevapla

   Sevgili Murat,
   Çok teşekkür ederim.
   Normal şartlarda tespitin kesinlikle doğru. Lakin benim dalış yaptığım bölge bir özel koruma alanı (Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi) ve gerek kolluk kuvvetleri gerekse yerel balıkçılar ve halk konuya karşı çok duyarlı.
   Ticari değeri açısından kıymetli balıkların görülebileceği yerleri de net olarak paylaşmayı zaten düşünmüyorum.;)

   İlgine teşekkürler. Bir gün birlikte dalalım.
   Selamlar

Post a Comment